Baari-ilta 12.11. yhdistyksen historiasta 1995-2019
Jori Mäntysalo / 13.10.2020
Miten eroakirkosta.fi perustettiin, millainen oli Pakanasanomat-lehti… Näistä ja muusta alustaa Jori Mäntysalo.

Jos koronavirustilanne ja maan hallitus suovat, pidetään marraskuun baari-ilta torstaina 12.11. Aiheena on yhdistyksen historian viimeinen kolmannes, vuoden 1995-2019. Markoista tuli euroja, puhelinkioskit katosivat ja kaikki ja kaikkien koirat saivan internet-yhteyden. Miten eroakirkosta.fi perustettiin, millainen oli Pakanasanomat-lehti… Näistä ja muusta alustaa Jori Mäntysalo.

Paikkana baari-illoilla on Gastropub Nordic Otavalankadulla, löytyy Koskikeskusta vastapäätä. Aloitetaan kello 18:30, ja meidät löytää takaosan kabinetista. Ei tarvitse ilmoittautua ennakkoon. Joistakin tuotteista saa illalla pienen alennuksen kun kertoo tiskillä olevansa vapaa-ajattelija.

Illat jatkuvat (koronavarauksella) kunkin kuun toisena torstaina. 10.12. kuulemme alustuksen lääketieteen tutkimuksesta.

Comments

comments