Vuosikokous 13. marraskuuta 2018
Jori Mäntysalo / 24.10.2018
Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidetään yhdistyksen toimistolla tiistaina 13. marraskuuta 2018. Päätetään vuoden 2019 toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä jäsenmaksu. Valitaan tulevan vuoden puheenjohtaja ja muu hallitus sekä toiminnantarkastajat. Sääntömääräistä asioiden lisäksi linjataan miten poliittinen sitoutumattomuus tulkitaan käytännössä.

Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous pidetään yhdistyksen toimistolla tiistaina 13. marraskuuta 2018.

Päätetään vuoden 2019 toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä jäsenmaksu. Valitaan tulevan vuoden puheenjohtaja ja muu hallitus sekä toiminnantarkastajat.

Sääntömääräistä asioiden lisäksi linjataan miten poliittinen sitoutumattomuus tulkitaan käytännössä.

Comments

comments