Suunnittelupalaveri 9.1.2018
Kaj Torrkulla / 5.1.2018
Tampereen vapaa-ajattelijoiden toimintavuosi aloitetaan suunnittelupalaverilla yhdistyksen toimistolla. Tilaisuus pidetään tiistaina 9. tammikuuta klo 18.00 alkaen.

Tampereen vapaa-ajattelijoiden toimintavuosi aloitetaan suunnittelupalaverilla yhdistyksen toimistolla. Tilaisuus pidetään tiistaina 9. tammikuuta klo 18.00 alkaen.

Yhdistyksen toimiston osoite on Yliopistonkatu 58 B (6. kerros). Eli lähellä yliopistoa ja Tampere –taloa vastapäätä kadun toisella puolella. Huom! Pienteollisuustalon ovet ovat lukittuja iltaisin, joten käyttäkää ovisummeria saapuessanne. Se on porttikongissa oven oikealla puolella.

Tilaisuudessa mietitään yhdistyksen vuoden 2018 toimintaa ja tilaisuuksia sekä keskustellaan toiminnasta muutenkin. Mitä pitäisi tai kannattaisi tehdä, mihin pitäisi keskittyä, mitä jäsenet haluaisivat toiminnalta, ym.

Paikalla on usea hallituksen jäsen valmiina vastaamaan jäsenten kysymyksiin.

Yhdistys tarjoaa juotavaa ja pikkupurtavaa.

Mukaan voitte kutsua myös yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneita tuttavia, ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen.

Tervetuloa!

Comments

comments