28.3. Siviiliseremoniat tutuksi ja vuosikokous
Jori Mäntysalo / 17.3.2017
Yhdistyksen jäsenet kutsutaan kevätkokoukseen tiistaina 28.3.2017 kello 18:30 alkaen yhdistyksen toimistolla. Aiheena mm. liittokokousedustajien valinta. Virallinen kokouskutsu on tullut paperikirjeenä. Kokouksen jälkeen on kaikille avoin tilaisuus, jossa Vapaa-ajattelijain liiton pääsihteeri Esa Ylikoski alustaa keskustelua aiheesta Siviiliseremoniat tutuksi: Miten kehitämme sekulaaria kulttuuria sekä teemme tunnetuksia siviiliseremonioita ja niihin liittyviä palveluja? Lisäksi on mahdollista keskustella Vapaa-ajattelijoiden muista […]

Yhdistyksen jäsenet kutsutaan kevätkokoukseen tiistaina 28.3.2017 kello 18:30 alkaen yhdistyksen toimistolla. Aiheena mm. liittokokousedustajien valinta. Virallinen kokouskutsu on tullut paperikirjeenä.

Kokouksen jälkeen on kaikille avoin tilaisuus, jossa Vapaa-ajattelijain liiton pääsihteeri Esa Ylikoski alustaa keskustelua aiheesta Siviiliseremoniat tutuksi: Miten kehitämme sekulaaria kulttuuria sekä teemme tunnetuksia siviiliseremonioita ja niihin liittyviä palveluja?

Lisäksi on mahdollista keskustella Vapaa-ajattelijoiden muista ajankohtaisista asioista.

Tervetuloa!

Comments

comments