Aloituspalaveri 10.1.2017
Kaj Torrkulla / 30.12.2016
Tampereen vapaa-ajattelijoiden vuosi aloitetaan suunnittelupalaverilla yhdistyksen toimistolla. Tilaisuus pidetään tiistaina 10. tammikuuta klo 18.00 alkaen.

Tampereen vapaa-ajattelijoiden vuosi aloitetaan suunnittelupalaverilla yhdistyksen toimistolla. Tilaisuus pidetään tiistaina 10. tammikuuta klo 18.00 alkaen.

Yhdistyksen toimiston osoite on Yliopistonkatu 58 B (6. kerros). Eli lähellä yliopistoa ja Tampere –taloa vastapäätä kadun toisella puolella. Huom! Pienteollisuustalon ovet ovat lukittuja iltaisin, joten käyttäkää ovisummeria saapuessanne. Se on porttikongissa oven oikealla puolella.

Tilaisuudessa mietitään yhdistyksen tämän vuoden toimintaa ja tilaisuuksia sekä keskustellaan toiminnasta muutenkin. Mitä pitäisi tai kannattaisi tehdä, mihin pitäisi keskittyä, mitä jäsenet haluaisivat toiminnalta, ym.

Paikalla on usea hallituksen jäsen valmiina vastaamaan jäsenten kysymyksiin.

Yhdistys tarjoaa juotavaa ja pikkupurtavaa.

Ennakkoilmoittautumista ei tarvita, riittää että tulette paikalle. Mukaan voitte kutsua myös yhdistyksen toiminnasta kiinnostuneita tuttavia, ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen.

Comments

comments